Drzwi wejściowe do mieszkania – jakie?

Drzwi wejściowe do mieszkania i domu mają kilka podstawowych funkcji i skojarzeń.

Po pierwsze: drzwi to symbol bezpieczeństwa. Chronią nasz dom i rodzinę od tego co na zewnątrz. Powinny być solidne i dobrze zabezpieczone. System odpowiednich zamków i porządne wykonanie zapewnia poczucie bezpieczeństwa domownikom. Z drugiej strony sugeruje potencjalnym włamywaczom, że ich sforsowanie wymagać będzie większego wysiłku. Dobrze wykonane drzwi antywłamaniowe z profesjonalnym systemem zamków gwarantują bezpieczeństwo naszego dobytku.

Po drugie: drzwi do mieszkania to symbol rodzinnego azylu. Stanowią wejście do prywatnego świata rodziny, sfery do której dostęp mają wyłącznie wybrani. Świat za drzwiami domu jest wolny od obcych spojrzeń, domownicy mogą być w nim w stu procentach sobą, zachowywać się naturalnie i być spokojni o swoje sekrety. W tym bezpiecznym azylu możemy pielęgnować swoje wartości, w pełni oddawać się rodzinnym rytuałom i drobnym radościom dnia codziennego bez obawy o wścibskie spojrzenia sąsiadów. Jeśli mamy taką możliwość, dobrze zadbać o to, aby nasze drzwi były dźwiękoszczelne – będą chronić mieszkanie od hałasów.

Po trzecie: drzwi wejściowe do mieszkania i domu są zaproszeniem do środka dla naszych gości. Odpowiednio zadbane (czyli wyczyszczone i regularnie naprawiane) witają naszych bliskich i przyjaciół oraz zapraszają do spędzenia wspólnego czasu. Odpowiednio dobrane detale potrafią nieraz uczynić cuda. Dobrze dobrana wycieraczka i ozdoby, np. wieńce z kwiatów, sprawią, że każdy powrót do domu staje się jeszcze większą przyjemnością – jego atmosferę czujemy jeszcze przed przekroczeniem progu.

Jakie drzwi wybrać i gdzie szukać producenta? Internet jest pełen szczegółowych informacji na temat modeli, systemów zabezpieczeń i producentów. Przy ich wyborze należy kierować się nie tylko ceną i marką ale przede wszystkim jakością materiałów i proponowanych systemów zabezpieczeń. Warto zapoznać się z opiniami użytkowników oraz recenzjami w prasie branżowej.
A dekoracje drzwi? Inspiracji najlepiej szukać w czasopismach i blogach wnętrzarskich oraz mediach społecznościowych (Pinterest, Instagram).

Zostaw opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *