usuwanie przebarwień

Laseroterapia- skuteczna broń w walce z przebarwieniami

Narażenie na czynniki fizyczne, chemiczne i biologiczne negatywnie wpływa na zdrowie organizmu człowieka. Organem najbardziej narażonym na działanie środowiska jest skóra . Ze względu na jej rozległość, efekty zmian mogą być łatwo obserwowalne. W wyniku narażenia na szereg negatywnych bodźców pochodzących ze środowiska, na skórze pojawiają się liczne przebarwienia i nieestetyczne zmiany, które nieleczone i bagatelizowane mogą dać początek poważnym chorobą.

Współczesne osiągnięcia nauki, szczególnie uwzględniając medycynę i kosmetologie, opracowywanie nowych metod leczenia i narzędzi pozwalających na efektywną walkę, a także zwiększenie liczby specjalistów z wyżej wymienionych dziedzin, pozwalają na skuteczną walkę ze zmianami skórnymi i dają możliwość pozbycia się nieestetycznych przebarwień.

Jak powstają przebarwienia ?

Za powstawanie przebarwień odpowiedzialna jest melanina, produkowana przez melanocyty w warstwach skóry właściwiej, pod wpływem działania czynników uszkadzających komórki głębszych warstw skóry( m. in. nadmiernej ekspozycji na słońce, przyjmowania niektórych leków, plam starczych).

Metody walki z przebarwieniami.

Współczesna medycyna estetyczna i kosmetologia oferuje szereg zabiegów pozwalające na efektywne pozbycie się przebarwień. Metody te powinny być dobierane indywidualnie do każdego pacjenta, z uwzględnieniem przebytych wcześniej chorób, przyjmowanych leków, a także wskazań i przeciwwskazań do zabiegu. W ostatnim czasie coraz większe zainteresowanie zyskuje laseroterapia, pozwalająca na efektywną walkę z większością rodzajów przebarwień pigmentowych.

Wskazania do stosowania laseroterapii.

Terapia z użyciem lasera polecana jest szczególnie osobom, u których pojawianie przebarwień spowodowane zostało: ciążą, zaburzeniami o podłożu hormonalnym, nadmierną ekspozycją na promieniowanie UVA i UVB- naturalne i wytworzone w solarium, paleniem tytoniu, długotrwałym stresem i niektórymi lekami.

Działanie lasera.

W zależności od użytego rodzaju lasera, wiązka promieniowania może docierać do skupisk melaniny umiejscowionych w skórze właściwej i powodować ich rozbicie. W zależności od rodzaju używanego laseru, działanie wiązki może mieć charakter wybiórczy- Laser FRAXEL® re:store , lub ogólny- Q-switch MedLite C6.

Okres rekonwalescensji po zabiegu.

Jedną z podstawowych zalet laseroterapii, jest fakt, że nie wpływa ona w żaden sposób na warstwę nabłonkową skóry, niezależnie od tego jaki typ lasera stosujemy. Proces rekonwalescencji właściwie nie istnienie, dlatego zaraz po zakończeniu zabiegu możemy wrócić do normalnego funkcjonowaniem. Jedynym ograniczeniem wynikającym z poddania się zabiegowi jest unikanie nadmiernej ekspozycji skóry na słońce i narażenia  na zimną oraz gorącą temperaturę.

 

 

 

Zostaw opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *