budowa domu

Nowoczesne budownictwo z naturalnych materiałów

Architekci szukają materiałów przyjaznych człowiekowi. Mają one mieć neutralny wpływ na jego otoczenie i pozwolić na wysoki komfort używania. Takie zalety mają wyroby mało przetworzone. Są to drewno i cegły. W przypadku drewna duże znaczenie ma ekologia i sposoby pozyskania takich półproduktów. Powinny być to uprawy przemyślane na specjalnie zaplanowanych plantacjach leśnych.

Ekologiczny materiał

Drewno ma wiele cech pozwalających na jego pełne szerokie zastosowanie podczas budowy oraz nie powoduje powstawania odpadów, których nie można przetworzyć. Nawet resztki desek oraz trociny można użyć do budowy płyt OSB lub paliw do systemów ogrzewania. W ten sposób konstrukcja budynku może być poddana procesowi recyklingu lub użyta przy innym projekcie.

Drewniane domy

Coraz większą popularność zyskują domy z bali pod klucz. W tej technologi materiałem konstrukcyjnym są belki drewniane przygotowywane wcześniej przez wykonawcę. Drewno ma znakomite właściwości izolacyjne. Aby jeszcze zwiększyć poziom ochrony, to wszystkie miejsca połączeń są uszczelniane wełną mineralną. Drewno jest budulcem, ale również materiałem wykończeniowym. Po zakończeniu budowy wystarczy zaimpregnować powierzchnie bali. Można to połączyć z naturalnymi pokryciami dachowymi z trzciny, aby dopełnić warunków domu ekologicznego.

Proces budowy

Sama konstrukcja domu drewnianego tworzona jest wcześniej na placu montażowym firmy wykonującej zlecenie. Inwestor powinien wykonać tylko fundamenty według planów technicznych dostarczonych przez wykonawcę. Po dopasowaniu wszystkich elementów są one przywożone na miejsce, gdzie ma stanąć taki dom. Jedną z takich firm jest Naturekodom. Taka metoda montażu pozwala na przyspieszenie tempa prac oraz małą ingerencję w otoczenie placu budowy. To ważne, jeżeli inwestor wybrał miejsce budowy w terenie zadrzewionym lub chronionym.

Zalety domu drewnianego

Decydując się na wykonanie domu drewnianego, musimy poszukać odpowiedniej firmy gwarantującej wysoki poziom prac. W takich obiektach ważna jest izolacja i odporność na czynniki atmosferyczne. Zabezpieczenie przed takimi czynnikami pozwoli na długie użytkowanie komfortowego domu wykonanego z naturalnych materiałów pozyskanych w ekologiczny sposób.

Zostaw opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *