Albania na wakacje

Pasjonująca wycieczka objazdowa po Czarnogórze

Zbliża się lato, więc coraz częściej myślimy o sezonie urlopowym i destynacji naszych podróży. Rynek turystyczny oferuje wiele propozycji zarówno w ojczyźnie jak i zagranicznych. Poza najpopularniejszymi kierunkami istnieje wiele ciekawych miejsc, które warto zwiedzić, by poznać wspaniałe krainy i pochwalić się nieoczywistym wyborem.

A może Czarnogóra?

Czarnogóra to jedno z najmłodszych państw bałkańskich i europejskich, niepodległe dopiero od 2006 roku. Stolicą tego kraju jest Podgorica, ale kulturalną i historyczną – Cetinje. W tej drugiej oprócz niesamowitych zabytków, umiarkowany klimat w pozwala odpocząć od wysokich temperatur towarzyszących turystom w pozostałych częściach państwa. Poza morzem Czarnogóra oferuje również góry, więc dylemat między leżeniem na plaży i wędrówkami pieszymi rozwiązuje się samoistnie. Kraina czarnogórska to góry Durmitor, które ułatwiają zwiedzanie poprzez asfaltową drogę przebiegającą niemalże przez środek masywu. Dzięki temu udogodnieniu trasę można pokonać nie tylko pieszo, ale również rowerem lub samochodem. Nie trzeba jechać do Kolorado żeby zwiedzić kanion, ponieważ w Czarnogórze można zobaczyć ich kilka. W tym miejscu nie brakuje również jezior, najpopularniejszym jest Jezioro Bukumirsko, nad którym można odpocząć i chłonąć wspaniałe widoki dookoła. Dla osób zainteresowanych historią oraz religią sprawdzi się zwiedzenie Monaster Ostrog- jednego z głównych ośrodków duchowych Serbskiej Cerkwii Prawosławnej, budowla składa się z dwóch monasterów, z których jeden znajduje się w pionowej skale.

Czarnogóra to zarówno góry jak i morze, a więc wypoczynek i aktywność. Tradycja i piękna zabudowa architektoniczna, latem cudowna pogoda. Niesamowita, aromatyczna kuchnia. Czarnogóra to wspaniałe miejsce podróży, które polecają osoby znające te tereny.

Jak podróżować do Czarnogóry?

Najbardziej komfortową opcją jest wykupienie wycieczki w biurze turystycznym lub z klubem wyjazdowym takim jak Wytwórnia Wypraw.

Zostaw opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *