wybór drzwi zewnętrznych

Wybór drzwi zewnętrznych

Coraz większy nacisk kładziemy na energooszczędność budowli. Podczas prac projektowych likwidowane są wszystkie słabe miejsca w konstrukcjach budowlanych, aby ograniczyć ilość ciepła traconego z wnętrza budynku. Powstają nowe elementy o wyższych parametrach izolacji termicznej niż standardowe modele.

Dobre drzwi

Codzienne otwieranie i zamykanie drzwi wejściowych powoduje stratę nagromadzonego wewnątrz pomieszczeń ciepła i wyższe koszty ogrzewania. Nie możemy jednak zlikwidować wejścia do domu i zastąpić go innym rozwiązaniem. Drzwi muszą zapewnić bezpieczeństwo nieruchomości. Konstrukcja ich powinna ochronić dom przed włamaniem i kradzieżą. Drugim elementem jest wytłumienie akustyczne oraz termiczne. Skrzydło drzwiowe stanowi barierę i ogranicza różnice temperatur pomiędzy pomieszczeniem a tą na zewnątrz budynku. Izolacja termiczna musi być na tyle odpowiednia, aby spełniała normy domu pasywnego. To kolejny etap technologii ociepleń znajdującej się wewnątrz drzwi. Drzwi pasywne powstały, ponieważ te oznaczone jako energooszczędne nie pozwalały zachować parametrów przy budowie obiektów pasywnych. Musimy sprawdzić, jaki jest współczynnik izolacji termicznej założony przez wytwórcę. Takie dane znajdziemy dokumentacji technicznej wyrobu.

Parametry izolacji

Jeżeli producent drzwi zewnętrznych stwierdza w opisie, że jego wyrób ma współczynnik izolacji na poziomie 0,8 W/m2K to jest to produkt najwyższej jakości. Takie wyroby mogą być stosowane w pasywnych budynkach, ale i również w standardowych mieszkaniach. Zwiększają ochronę przed utratą ciepła, a co za tym idzie, zmniejszają koszty ogrzewania. W przypadku obliczeń długoterminowych takie oszczędności są znaczne.

Parametry techniczne

Dobrym przykładem izolacji i ochrony przed czynnikami atmosferycznymi są produkty firmy Mikea. Z zewnątrz takie drzwi wyglądają jak standardowe. Dla inwestora jednak najważniejsza jest konstrukcja ich elementów. Połączenie izolacji i odpornych materiałów dekoracyjnych pozwalają na dobór pasywnych drzwi do każdego obiektu. Warto stosować drzwi w technologii pasywnej i zmniejszyć koszty ogrzewania przez wybór najlepszych materiałów budowlanych. W taki sposób mamy funkcjonalne i bezpieczne drzwi wejściowe do budynku.

Zostaw opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *