Wycieczki do Czarnogóry

Bałkany to coraz popularniejszy, wciąż jednak niedoceniany, kierunek turystyczny. Wyjątkowa różnorodność kultur i wspaniała kuchnia to tylko niektóre z atutów, które przyciągają podróżników z całego świata. Bez wątpienia jednym z najbardziej nieodkrytych krajów tego regionu jest Czarnogóra. To niewielkie i stosunkowo młode państwo zachwyca świetną pogodą przez większą część roku oraz niesamowitymi krajobrazami.
Aby sprawdzić jak niezwykłym miejscem jest Czarnogóra wycieczki wcale nie musimy zacząć planować kilka miesięcy wcześniej. Wiele ciekawych ofert znajdziemy nawet na tydzień czy dwa tygodnie przed wyjazdem.
Jak dostać się do Czarnogóry? Najszybciej oczywiście samolotem, niemniej również transport drogowy nie będzie w tym przypadku szczególnie uciążliwy. Warto dokładnie przemyśleć czy chcemy jechać na miejsce własnym środkiem komunikacji, czy też zdecydować się na zorganizowaną podróż z biurem. Obie opcje mają swoje zalety i tak naprawdę od naszych preferencji zależeć powinno, co ostatecznie wybierzemy.

Czarnogóra posiada szereg atrakcji turystycznych. Są to nie tylko wspomniane już krajobrazy i fantastyczna przyroda. W Podgoricy, Kotorze oraz innych miastach Czarnogóry znajdziemy wiele ciekawych zabytków architektonicznych. Wyjątkową atrakcją jest także miejscowa kultura. Jest to zresztą zaleta wszystkich państw regionu Bałkanów.

Co istotne, wycieczka do Czarnogóry nie zrujnuje naszego domowego budżetu. Jest to kierunek stosunkowo tani, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę komfort i doznania, jakie otrzymujemy w zamian. Czarnogóra to propozycja zarówno dla podróżników aktywnych, jak i tych, którzy wolą wypoczywać na słońcu, nad wodą, dbając o opaleniznę. Warto przyjechać tu przynajmniej na tydzień – w parze, z rodziną, a nawet samotnie. Na miejscu spotkamy wielu turystów z kraju i z całego świata, z pewnością uda się szybko nawiązać nowe znajomości i przyjaźnie.

Oczywiście w podróży należy pamiętać o stosownym ubezpieczeniu. W przypadku wycieczki z biurem podróży formalności załatwi za nas organizator. W przypadku wyjazdu na własną rękę, szczegół ten nie może umknąć naszej uwadze.

Zostaw opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *